• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
okanelt.com - "Türkiye'nin İngilizce Materyal ve Bilgi Kaynağı" | En Güncel En Sade En Kaliteli İngilizce İçerik Platformu

ingilizceciyiz.com


2023-2024 CEVAP ANAHTARLI YAZILI SORULARI VE ÖĞRETMENE ÖZEL YAZILILAR ingilizceciyiz.com'DA...

YAZILI SORULARI VE CEVAPLARI
İngilizce Ünite Konuları
2021-2022 İngilizce Yazılı Soruları
İngilizce Ünite Kelimeleri
Site Haritası

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

Bu yazımızda neden ingilizce öğreniyoruz? İngilizce neden önemlidir? sorusunun cevaplarını bulacaksınız...

Yıllardır öğrenciler hep şu soruları sorar; Neden İngilizce öğreniyoruz? Okulda neden İngilizce dersi görüyoruz? İşte İngilizce öğrenmemizin sebeplerinden bazıları:

- İngilizce dünyada en yaygın kullanılan dil. Diğer bir deyişle dünya dili. Dünyadaki her 5 kişiden 1'i İngilizce konuşuyor veya anlıyor.

- İngilizce dünyada bilimin, havacılığın, turizmin ve diplomisinin dilidir.  Bu sebepten dolayı ülkenizde ya da dünyanın farklı ülkelerinde iş bulma imkanınızı inanılmaz ölçüde arttırır.

- İngilizce dünyada 53 ülkenin resmi dilidir.

- Dünyada yaklaşık 400 milyon kişinin ana dilidir.
Ayrıca dünyada medya dili de İngilizcedir. Eğer sevdiğiniz bir kitap, film, dizi vs. varsa bunla ilgili İngilizce döküman ya da bilgi bulma ihtimaliniz çok daha fazladır. Özellikle kaliteli bilgi.

- Öğrenmesi en kolay dillerden birtanesidir.
Hangi meslekte olursanız olun İngilizce bilen bireyseniz her zaman meslektaşlarınızdan bir adım öndesinizdir.

- İstediğiniz ya da uzmanlaştığınız her hangi bir konuda rahatça kaliteli araştırma yapabilirsiniz. En basit bir örnek; "küresel ısınma" hakkında bir araştırma yapacaksınız ve google'a yazıyorsunuz. Türkçe arama yaptığınızda "Yaklaşık 982.000" sonuç bulunurken, İngilizce (global warming) arama yaptığınızda aynı konuda "Yaklaşık 115.000.000" sonuç bulmaktasınız. Tabi ki bu sonuçları tek tek okumayacaksınız ancak 982 bin sonuç içinden ilk sayfada gösterilen bilgilerin kalitesi ile 115 milyon sonuç içinden ilk sayfada gösterilen bilgilerin kalitesi çok daha farklı olacaktır.

- Globalleşen dünyada artık sınırlar kalkmakta, farklı milletten insanlar daha çok bir araya gelmeye başlamaktadır. Artık tatillerde dahi yurt dışına gidilmektedir. Eğer her şeye "Fransız kalmak" istemiyorsanız yurt dışında ihtiyacınız olan en önemli şey yabancı dildir.

Kısaca özetleyecek olursak hayattan daha fazla zevk almak için, daha rahat iş bulabilmek için, işinizde çok daha iyi olmak için, kaliteli bilgiye ulaşmak için İngilizce bilmek gerekmektedir.

Bu konuda sizler neler düşünüyorsunuz? Lütfen aşağıda yorum kısmına görüşlerinizi belirtiniz.


Okan GÜLTEKİN


2094 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın