• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
okanelt.com - "Türkiye'nin İngilizce Materyal ve Bilgi Kaynağı" | En Güncel En Sade En Kaliteli İngilizce İçerik Platformu

ingilizceciyiz.com


2023-2024 CEVAP ANAHTARLI YAZILI SORULARI VE ÖĞRETMENE ÖZEL YAZILILAR ingilizceciyiz.com'DA...

YAZILI SORULARI VE CEVAPLARI
İngilizce Ünite Konuları
2021-2022 İngilizce Yazılı Soruları
İngilizce Ünite Kelimeleri
Site Haritası
Okul Öncesi Çocuklara İngilizce Öğretimi

Okul Öncesi Çocuklar İçin İngilizce Öğretimi


Okul öncesi çocukların İngilizce öğrenmeleri için herhangi bir kişisel nedeni yoktur.

Okullarında gördükleri ya da ebeveynlerinin kendilerine öğrenmeleri gerektiğini söylediği bir konudur. Yaşamlarının bu noktasında, İngilizcenin ne kadar önemli olabileceğini bilemez veya anlayamazlar. İngilizceyi aslında eğlenceli bir günlük etkinlik olarak görebilirler ve bu da onlara İngilizce öğretiminde oluşturmamız gereken bir ortamdır. Öyle aktivite ya da etkinlikler yapılmalı ki bu İngilizce ortamı bitse dahi çocukların akıllarında kalmalı ve bunu tekrar istemeledirler. 

Küçük Öğrenciler (Çocuklar) Ne İstiyor?

Bu düzeydeki öğrenciler akademik kariyerlerine yeni başlıyorlar. Okul, sınıfınızdaki bazı öğrenciler için korkutucu olabilir, bu yüzden herkesi katılmaya teşvik etmek için derslerinizi rahat ve eğlenceli hale getirmeniz önemlidir. Bu yaştaki öğrencilerin hareket etmelerini ve birbirleriyle konuşmalarını sağlayacak yaratıcı dersler tasarlayabilirsiniz. Okul öncesi öğrenciler şarkılar ve aktif oyunlar konusunda genellikle çok heveslidirler. Herkesin öğrenmenin tadını çıkarabileceği güvenli, stressiz bir ortam yaratmak zorundasınız.

 

Okul Öncesi Çocukların Genel Durumu

Egzersizleri eğlenceli ve kısa tutun, çünkü bu öğrencilerin dikkat süreleri kısadır ve kolayca dikkati dağılır. Öğrencilerle konuşurken sessiz olmalarını isteyerek bir sınıfta nasıl davranacaklarını öğretin ve soruları varsa veya bir soruyu cevaplamak istiyorlarsa ellerini kaldırmaları gerektiğini söyleyin. Bu doğrudan İngilizce öğretimi ile ilgili olmayabilir, ancak öğrencilerin iyi davranışları erkenden öğrenmeleri önemlidir; ilkokula geçişlerini kolaylaştıracaktır. Onlara “Lütfen oturun” gibi İngilizcede temel sınıf içi yönergeleri uygulamalarını öğretin. Çünkü bunlar İngilizce eğitimi boyunca tekrar tekrar duyacakları ifadelerdir. Öğrenciler iyi davranırlar ve temel prensipleri iyi anlarlarsa İngilizcede de daha iyi performans gösterirler.

 

Neye Odaklanmalı?

Bu derslerin öncelikli odak noktası iletişim ve daha ileri İngilizce dersleri için sağlam bir temel oluşturmak olacaktır. Öğrenciler İngilizce'nin farklı seslerini uygulamalı ve alfabe, sayılar, renkler ve şekiller gibi konuları öğrenmelidir. Kelimeleri kademeli olarak tanıtacaksınız ve günlük yaşamla ilgili bazı basit yapıları incelemeyi de seçebilirsiniz. Okuma ve yazma asla sınıflarınıza girmeyebilir, ancak konuşma ve dinleme üzerine odaklanma öğrencilerin İngilizce ile daha rahat ve kendilerine daha güvenli olmalarına yardımcı olacaktır.

 

 

Buraya tıklayarak okul öncesi 2-6 yaş çocuklara İngilizce öğretim yöntem ve tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Buraya tıklayarak okul öncesi çocuklar için İngilizce videolar ve çizgi filmleri görebilirsiniz.

Çocuklar için İngilizce oyunlar, internet siteleri ve mobil uygulamalar için buraya tıklayınız.

Çocuklara temel düzeyde İngilizce öğreten Pumkin İngilizce Öğretim Oyunu / Uygulamasını daha yakından tanımak için buraya tıklayınız.

  
2251 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın